Jablečný koláč se sněhem

21. srpna 2013 v 20:51 |  Buchty, koláče, bábovky
Tento koláč znám opět z časopisu Apetit. Podle reakcí okolí vím, že ho peče spousta lidí. Mnozí ho znají pod jménem Hraběnčin koláč nebo tak nějak. Příliš často se do něj nepouštím, protože na sněhovou pokrývku je třeba 8 bílků. O víkendu jsem pozvala na oběd rodiče a bratra a ke kávě jsem se rozhodla poprvé udělat moučník z odpalovaného těsto. To se mi bohužel nepovedlo, zkusila jsem to dvakrát a výsledek byl vždy stejný. Banánky se mi nezvedly a uvnitř byly syrové. Nevadí, vím, že jednou se to naučím.

Ze dvou pokusů mi zbylo 8 bílků a v misce mi začala hnít jablka, která jsem koupila dětem za hříšné peníze. Proto jsem se do tohoto koláče dnes pustila. Sníh jsem nakonec dělala z 12 bílků. Při šlehání byl problém ho udržet v míse, ale výsledek byl skvělý.

JABLEČNÝ KOLÁČ SE SNĚHEM

Těsto:
150 g másla nebo rostlinného tuku
3 žloutky
110 g moučkového cukru
300 g polohrubé mouky
1 lžička prášku do pečiva

Sníh:
alespoň 8 bílků
300 g krupicového cukru (dávám obvykle méně, kolem 200 g)
1 lžička octa

Drobenka:
80 g másla nebo rostlinného tuku
80 g krupicového cukru
100 g polohrubé mouky
1 žloutek

asi 6 jablek (oloupaných a nastouhaných)

Máslo, moučkový cukr a 3 žloutky utřu do pěny a pak přidám mouku s práškem do pečiva. Výsledkem by mělo být tuhé těsto. Originální recept radí vzít si váleček a vyválet placku, která se má následně přenést do tukem vymaštěného a strouhankou vysypaného plechu. To jsem zkoušela a moc se mi nedařilo. Těsto se lepilo na váleček a přenést se mi ho vcelku stejně nepodařilo. Proto ho nahňácám do plechu, jde to dobře. Strouhankou plech nevysypávám, jsem moc líná, a koláč jde po upečení ven lehce. Nahňácené těsto propíchám vidličkou a dám ho péct asi na 10 minut do trouby vyhřáté na 200 stupňů.

Mezitím si připravím sníh. Vyšlehám bílky do polotuha, potom přisypu cukr a přidám ocet a šlehám dotuha.

Drobenka je snadná, všechny suroviny, které na ni potřebuju smíchám v míse. Vysledek je trochu drolivý, což vůbec nevadí, krásně se háže na sníh.

Po 10 minutách vytáhnu koláč z trouby, posypu ho nastrouhanými jablky a na jablka rozetřu sníh. Nakonec koláč posypu drobenkou a šup zpátky do trouby. Doporučuje se teplotu snížit na 180 stupňů a péct asi 1/2 hodiny. Jestli je koláč hotový, test se špejlí neodhalí. Zde ale pomůže pouhé oko. Když je drobenka zlatavá a sníh lehce zhnědne, nastala ta pravá chvíle plech vytáhnout ven.


 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama