Zapečená ryba

29. srpna 2013 v 21:52 |  Pokrmy z ryb
Ryby naše děcka jí poměrně rády. Nejčastěji si dáváme lososa nebo pangasia. Občas zajedeme do Davidova mlýna nachytat si pár pstruhů. Děcka jsou vždycky nadšená. Přijedeme tam, dostaneme prut, kyblík na úlovky a paličku. Nachytat si pár ryb tam trvá opravdu jen chvíli, protože v rybníce je snad víc pstruhů než vody. Když máme nachytáno, holky se jdou prolézt do lanové dráhy a pak jedeme domů udělat si dobrou zdravou večeři. Honza u jídla hučí, protože mu vadí vybírat z masa kosti. Obecně mrčí vždy, když má na talíři něco, co obsahuje kost, kuře, krůtu ... Mně pstruh nevadí, moc mi chutná. Jsem zvědavá, jestli se děcka pomamí nebo potatí, jestli jim kosti vadit nebudou nebo jo.

Do Davidova mlýna jezdíme nejen chytat ryby, ale i pokud chceme strávit příjemné odpoledne. Holky lezou v lanech, Filip si hraje na písku, já piju latté a čas rychle běží. Jednou si Šárka sama zašla objednat čokoládovou zmrzlinu. Rozhodli jsme se, že si něco dáme na místní terase. Pomalu jsme tam mířili. Šárka byla nejrychlejší. V okamžiku, kdy jsme tam přicházeli, šla nám naproti číšnice, na tácku nesla pohár s jedním kopečkem a za ní si to šinula naše Šárka. Slečna byla velmi překvapená. Myslela si totiž, že holčička patří k jinému stolu, a tak jí vůbec nepřišlo divné, když si holčička přišla objednat zmrzku. Šárka zkrátka nemá zábrany a nebojí se. Bez zábran si objednává i jinde.

Naposledy, když jel s námi do Davidova mlýna Honza, hopsnul z tamní věže vysoké 12 m - místní Mlynářův skok. Lanovou dráhu tam mají i pro dospělé, Honza si ji už jednou prošel, já to zatím plánuju. Letos mi to už asi nevyjde, tak snad příští rok.

Loni jsme navštívili i místní keramickou dílnu a Evka si tam vyrobila rybku a Šárka hlavu nějaké obludky. Filip to jen sledoval z kočárku, byl ještě miminko. Celé letošní léto chodily holky pro změnu do keramiky do Opavy k paní Černé. Evka tam dochází už od jara a je z keramiky nadšená. Moc jí to baví. Byt se nám pomalu plní různými vílami, princeznami, mističkami, talířky, šneky apod. Spoustu výrobků jsme už i rozdali. Teď se nám to doma bude plnit dvojnásob, protože během prázdnin se k Evkce přidala i Šárka a vypadá to, že bude chtít chodit pravidelně. Paní Černá má božskou trpělivost, protože s Šárkou to není snadné. Je malá, ale hlavně divoká a svéhlavá. Od září by měly chodit společně s Agátkou.

Ale teď už rychle zpátky k rybě. Recept jsem dostala od Petry. Je to opět chutná rychlovka, suroviny na její přípravu obvykle vždycky doma najdu, jen nesmím zapomenout koupit rybu. Obvykle používám pangasia.

ZAPEČENÁ RYBA

3 lžíce másla
500 g pangasia nebo jiné bělomasé ryby
250 ml 33% smetany
sůl
strouhaný sýr na posypání

Na pánvi rozpustím máslo, z obou stran opeču rybu, vložím ji do zapékací mísy a zaliju lehce osolenou smetanou. Mísu dám do trouby rozpálené asi na 200 stupňů. Peču asi 20 minut a pět minut před tím, než rybu vytáhnu ven, ji posypu sýrem a počkám, až se rozpustí a lehce zhnědne.

Rybu si dáváme s brambory nebo bramborovou kaší. Tu připravím lehce. Uvařené brambory rozmačkám. Naliju do nich rozpuštěné máslo a teplé mléko a kaši vyšlehám dojemna. Někdy do ní přisypu pokrájenou petrželku.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 ZdenekS | E-mail | Web | 29. dubna 2017 v 15:31 | Reagovat

Velmi pěkný blog, těším se na nová pracovní místa

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama