Banánové muffiny

24. září 2013 v 22:11 |  Muffiny
Muffiny jsou výborné. Za málo práce hodně muziky. Obvykle je dělám, když je návštěva za dveřmi a já doma nemám nic k zakousnutí. Tyto muffinky jsem objevila v anglické kuchařce The Hummingbird Bakery Cookbook. Poprvé jsem je pekla minulý týden. Sice návštěva za dveřmi nestála, ale já byla zase o rok starší a potřebovala jsem něčím pohostit angličtinychtivé kamarádky.

Kamarádky učím a nejen je, jen své děti angličtinu učit nechci. Evka by sice o to už stála, ale u nás bude kovářova kobyla bosa. Své děti učím velmi ráda novým věcem, ale angličtina mezi ně nepatří. Evka si třeba poslední dobou strašně ráda s námi čte v dětské encyklopedii zvířat. Přinesla jí ji Zoubková víla a od té doby tato knížka patří mezi její nejoblíbenější. Encyklopedii Evka dostala za čtvrtý vypadnutý zoubek, dole už jí oba tesáky rostou, nahoře má zatím obrovskou mezeru. Na Zoubkovou vílu si ale tentokrát zahrála i Šárinka. Když jsem totiž večer šla Evce do postele pro zoubek, nic jsem tam nenašla. Samozřejmě jsem hned od začátku podezřívala Šárinku, prohledala jsem její postel, ale nic jsem tam taky nenašla. Hned ráno přiběhla nadšená Evule s knížkou a hned jsme si v ní musely číst. Za pár minut dorazila i Šárka se zubem a oznámila nám, Zoubková víla nepřišla. Evka byla naštěstí hluboce ponořená do své knížky a Zoubkové víly si vůbec nevšimla. Ruka mi vystřelila jako blesk, chňapla jsem po zubu a řekla Šárce, ale byla. Zub jsem schovala, Šárka pokrčila rameny a problém byl vyřešen.

Momentálně encyklopedii zanedbáváme. Minulý pátek jsme hopli do knihovny, Šárka si opět půjčila Petra Pana (asi potřetí v řadě) a mašinku Tomáše (podruhé). Evce jsem navrhla Alenku v říši divů. Slíbila jsem jí, že až si ji celou přečteme, podíváme se na film o Alence. Už se na něj moc těší. Honza sice naši volbu neschvaluje, ale Evce se příběh o Alence zatím líbí. Je to opravdu fantasmagorie, ale já mám takové šílenosti ráda a vypadá to, že i Evule. Včera jsem se vrátila z práce až po osmé, Honza už z knihy předčítal a byl řádně znechucený. Nechápal, jak se nám něco takového zmateného může líbit. Film jsem zatím taky neviděla, tak jsem zvědavá. Třeba si ho oblíbí stejně jako Petra Pana, Kouzelnou chůvu McPhee nebo jejich nový hit Mrtvou nevěstu. Z normálnější pohádek milujou Zvonilku a samozřejmě všechny princezny.

Asi nejoblíbenější Evččinou knížkou bylo Povídání o pejskovi a kočičce. Tehdy předčítal před spaním hlavně Honza. Zpočátku byl nadšený z Evččina zájmu. Poslouchala a moc se jí to líbilo. Ovšem čas plynul, knížka byla přečtená, ale Evka chtěla pořád dokola poslouchat o tom jak myli podlahu a jak pekli dort. U příběhu o dortu se řehtala už dopředu, protože ho znala slovo od slova. Strašně srandovní jí přišlo to, co dávali do dortu (jako hlavu z husy, myši atd.). Když si chtěl Honza čtení zkrátit a přeskakoval odstavce, Evka ho vracela zpátky. Neměl šanci jí nic zatajit. Evčin zájem neopadal, zatímco Honza měl kočičky a pejska plné zuby.

Šárka si celkem oblíbila knížku Jaroslava Špačka Dědečku, vyprávěj. Hravou formou učí děti pravidlům slušného chování. Ovšem na Petra Pana zatím žádný příběh nemá.

Zkoušeli jsem už i Neználka, Pipi Dlouhou punčochu nebo Děti z Bullerbynu (mé oblíbené dětské knížky), ale nijak zvlášť je nezaujaly. Asi to chce čas.

Doufám, že až jednou vyrostou, zájem o knížky se u nich nevytratí. Snad to mají v genech, protože oba jejich rodiče byli velkými čtenáři a dnes je jim moc líto, že na knížky už nemají tolik času. Třeba se ve zdraví dožiju důchodu, budu mít na čtení čas a ve volných chvílích budu péct dobroty pro vnoučátka, možná i banánové muffiny.

BANÁNOVÉ MUFFINY

Když jsem je pekla, připravila jsem těsto ze dvou dávek, protože jsem se bála, že na 12 muffinů to nebude. Nakonec jsem měla plech a půl, takže pokud chcete pouze jeden plech (12 kousků), je asi nejlepší připravit 1,5 dávky. Recept je na jednu dávku.

120 g hladké mouky
140 krupicového cukru (cukru dávám méně, Angličané a Američané to s cukrem příliš přehánějí)
1 čajová lžička prášku do pečiva
1 čajová lžička mleté skořice
1 čajová lžička mletého zázvoru
špetka soli
80 g másla (dala jsem Heru), to musí mít pokojovou teplotu
120 ml plnotučného mléka
2 vejce
120 g rozmačkaných banánů

Nejprve do mísy vložím mouku, cukr, prášek do pečiva, skořici, zázvor, sůl a máslo a pomalu šlehám, až jsou všechny suroviny pořádně promíchány. Poté vliju do směsi mléko, pořádně prošlehám. Nakonec přidám vejce, opět šlehám. Úplně na závěr přidám banány, již nešlehám, ale vše promíchám vařechou.

Do plechu na muffiny vložím papírové košíčky a ty naplním těstem asi do 2/3. Plech vložím to trouby vyhřáté na 170 stupňů a peču asi 20 minut. 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Tunde | E-mail | Web | 2. října 2013 v 14:27 | Reagovat

Dobrý den,

Všimli jsme si, že máte spoustu chutných receptů na vašem blogu a chtěli bychom Vám představit naši novou webovou stránku http://www.vyhledejrecepty.cz/  kde si naši uživatelé mohou vybírat z více než 140 000 posbíraných receptů. Každým dnem narůstá návštevnoť strany. Momentálně máme denně 30 000 kliků. Na stránce jsme vytvořili také žebříček Tob blogů, kde najdete všechny přidané blogy a můžete přidat i ten Váš. My zkopírujeme všechny recepty a uživatelé je pak mohou nalézt pomocí našeho vyhledávače. Tím pádem se zvýší návštěvnost Vašeho blogu. Nemusíte se obávat, vše Vám nabízíme zcela zdarma.

Vyhledejrecepty.cz má své sesterské webové stránky na celém světě. Budeme velmi rádi když se stanete součástí této velké rodiny.

V případě že máte nějaké otázky obraťte se na nás.

S pozdravem,
info@vyhledejrecepty.cz

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama