Vařená rýže

6. září 2013 v 23:22 |  Přílohy
Rýži jíme poměrně často, je to naše oblíbená příloha. Někdy ale rýže povýší a z přílohy se stane skvělé hlavní jídlo - risoto.

Doma jsme vždycky vařili rýži ze sáčku. Bylo to rychlé a pro mě naprosto normální. Dnes už mamka sáčky nekupuje, vaří rýži v rýžovači. Výsledek není špatný, jíst se dá, ale na moji rýži nemá. Je spousta technických kousků, po kterých toužím, třeba kvalitní robot, takový kenwood by nebyl k zahození, ale rýžovač doma nepotřebuju. Na přípravě mé rýže opravdu nic není a zatím každý, kdo ji ochutnal, chválil a byl překvapený, jak je chutná. Její výhodou je také to, že ji na závěr vždy hodím do peřin, kde vydrží pár hodin teplá. Občas, když se ráno někam chystám a chybí mí k hlavnímu masu, které čeká v ledničce, příloha, připravím rýži, hodím ji do postele, a když dorazíme v poledne domů ohřeju maso a děcka jdou vzbudit rýži. Tento úkol je jejich a oni ho milujou. Je legrační, ale zároveň velmi milé pozorovat holky, jak stojí nad hrncem rýže zachumluaným v peřinách v posteli a jak sborově volají: Rýže vstávat!

Vždycky mě potěší, když mě někdo pochválí, a pochvala od babičky Tinky, zkušené kuchařky a pekařky, těší dvojnásob. Při poslední návštěvě, kdy ji měla na talíři, se dokonce zajímala o recept. Stejně jako od babičky potěší i pochvala od Bobana. Ten sice má do zkušeného kuchaře daleko, zato je ale děsně vybíravý, takže, když něco pochválí, musí to stát za to.

Rýži odměřuju na hrnky. Při vaření je důležité zvolit si jeden hrnek a ten pak už neměnit. Obvykle vařím dva hrnky. Pokud nějaká rýže zbyde, nevadí, v ledničce uzavřená v mističce pár dní vydrží.

Co se týče tvrdosti, záleží na každém, jak to má rád. Mně nevadí, když je rýže trochu rozvařená. Sice vypadá spíše jako nějaká kaše, ale chutná pořád dobře. Když byla děcka malá, často jsem ji nechala rozvařit, byla krásně měkká a moc jim chutnala. Dnes už se snažím rýži nepřevařit. Důležité je dát ji v pravou chvíli do peřin, kde samozřejmě ještě dojde.

VAŘENÁ RÝŽE

olej
1 cibule nakrájená nadrobno
1 hrnek rýže
2 hrnky vody
sůl

Cibuli orestuju na oleji, počkám až zesklovatí a přihodím rýži (může být propláchnutá, tento úkon mě ale bytostně nebaví, tak ho občas přeskakuju), opět chvíli restuju, pak rýži zaliju vodou a osolím. Když voda začne vařit, zmírním teplotu a hrnec zakryju pokličkou. Na mírném plameni vařím tak dlouho, až se voda vyvaří a potom šup s hrncem do postele.

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Julie | Web | 15. září 2013 v 12:43 | Reagovat

Vždy když vařím rýži, přemýšlím, že jí s tou cobulkou udělám, ale potom z toho vždy sejde a já jí jenom orestuju na oleji a je to. Rozhodně bych to ale měla někdy zkusit!

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama