Mozartovy koule pro taťku

24. listopadu 2013 v 0:04 |  Vánoce
Vždycky, když budu v dlaních tvořit marcipánový obal na tyto kuličky a následně je nořit do čokolády, si vzpomenu na svého taťku, protože tato lahůdka je a bude patřit hlavně jemu. Každý rok v listopadu oprašuju tento recept, spočítám, kolik je taťkovi letos let a začnu tvořit. Poprvé jsem se do nich pustila v roce 2009 několik týdnů potom, co taťka nás všechny, a určitě i sebe, vyděsil infarktem. V listopadu slaví své narozeniny a mě tehdy napadlo vyzkoušet recept z časopisu Apetit, který se mi v té době dostal do rukou a já hledala příležitost ho vyzkoušet. Koule se povedly, uložila jsem je do krabice a na ni přilepila průvodní dopis, ve kterém jsem mimojiné otci slíbila, že ho touto pochoutkou každý rok obšťastním a navíc ode mě dostane právě tolik kuliček, kolik mu bude v daný rok let. Nevadí mi, že jejich počet se každý rok o jednu kuličku zvedne a budu mu je dělat rok co rok, protože ho mám moc ráda. Strašně moc.

Na jeho infarkt nikdo z naší rodiny jistě nikdy nezapomene. Nahnal mi strach, ale já stejně věděla, i když jsem s ním mluvila po telefonu v okamžiku, když ho vrtulníkem ve vážném stavu převáželi z Krnova do Ostravy, že se mu nic nestane. Zpětně, když jsem to rozebírala s Honzou, mě vážně překvapil, když mi tvrdil, že si nebyl jistý, jestli to taťka přežije. Já jsem si byla naprosto jistá, že to bude v pohodě a že se nám vrátí domů. V té době jsem byla podruhé těhotná, právě jsem se vracela domů z ultrazvuku, kde nám paní doktorka řekla, že srdíčko miminka je naprosto v pořádku a že budeme mít další holčičku.

Je to jistě náhoda, ale byla jsem těhotná třikrát a pokaždé, když jsem byla ve 20. týdnu a kontrolovali mému miminku srdce, se stalo něco, co mnou pořádně zamávalo. Poprvé u Evky jsme se od pana doktora dozvěděli, že srdce se vyvíjí správně, ale poslal nás na další vyšetření do Ostravy, protože se mu nezdálo něco s Evčinou hlavou. Těch pár hodin, než jsem si vsugerovala, že to bude v poho, bylo hrozných. Nakonec se naštěstí ukázalo, že to byl planý poplach. Když jsem byla ve 20. týdnu s Šárkou, vyplašil mě taťka. A Filip musel taky držel s babama basu. Při sonu srdce se paní doktorce nález nelíbil. Tady jsem možná byla vyděšena nejvíce, protože podle její prvotní reakce jsem měla dojem, že si není vůbec jistá, jestli se Filip narodí zdravý a živý. Další kontrolní sona žádný horor nepotvrdily a Filípkovo srdce tluče tak, jak má.

Všechno hořké tyto sladké kuličky přebijí. Jsou vynikající, jejich příprava může vypadat komplikovaně, ale vyplatí se to. Zatím se nenašel nikdo, kdo by z nich nebyl nadšený. Dokonce jsem už i slyšelal, že chutnají stejně dobře (ne-li líp) jako ty pravé. V žádném případě se nesmí šetřit při přípravě marzipánu. Ten se musí udělat z mandlí a moučkového cukru.

MOZARTOVY KOULE PRO TAŤKU

Na čokoládové drobky
80 g čokolády na vaření
80 g změklého másla
50 g moučkového cukru
2 vejce
50 g hladké mouky
1 prášek do pečiva
50 g mletých mandlí

Na krém
100 g čokolády na vaření
100 ml smetany na šlehání
100 g másla
50 ml rumu

Nejprve upeču čokoládové drobky. Čokoládu spolu s máslem rozpustím a vliju do mísy, kde již čeká cukr a postupně přidávám vajíčka. V jiné míse smíchám mouku s práškem do pečiva a mandlemi a směs přidám do čokoládové hmoty. Všechno důkladně promíchám (lze to udělat i ručním šlehačem). Těsto vliju do menšího pekáče (můj pekáček má rozměry asi 18x28cm) vymazaného a vysypaného moukou, ten vložím do trouby vyhřáté na 180 °C. Peču asi 15 minut.

Vychladlý korpus rozdrobím do mísy a připravím si krém. Zahřeju smetanu a v ní rozpustím čokoládu, máslo a na závěr přidám rum. Krémem zaliju drobky a vytvořím hustou hmotu, kterou uložím do ledničky. Takto vznikne budoucí náplň Mozartových koulí.

Ze ztuhlé hmoty tvaruju kuličky asi o velikosti lískového oříšku. Ty vrátím zpátky do ledničky. Obvykle se mi podaří udělat něco přes stovku kuliček.

Marzipán
Abych všechny kuličky obalila v marzipánu, je třeba ho udělat pořádnou várku.

500 g mletých mandlí
500 - 700 g moučkového cukru
3 bílky
celá ampulka mandlové esence
zelené potravinové barvivo

Mandle nasypu to mísy a vliju do nich celou ampulku esence. Přidám většinu bílku a většinu cukru. Ve zbytku bílku rozmíchám zelené barvivo a přidám do mísy. Snažím se vytvořit hmotu podobnou plastelíně. Pokud je směs příliš lepkavá, přidám cukr. Hotový marcipán zabalím do potravinářské fólie a nechám rozležet v ledničce.

Kuličky vyndávám asi po deseti z ledničky a obaluju marzipánem. Kuličky nesmí změknout, protože by nešly obalit. Obalené koule nechám v ledničce oschnout a pak je máčím v rozpuštěné čokoládové polevě.

Čokoládová poleva - ve vodní lázni rozpustím čokoládu spolu s kusem másla. Obvykle používám hořkou čokoládu, ale letos jsem od své výborné kamarádky dostala kyblík mléčné čokolády, tak jsem nakonec měla půlku kuliček obalených v hořké a půlku v mléčné čokoládě. Poté, co vyndám koule z čokolády, je uložím do papírových košíčků.

 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama