Bagety nejen na snídani

29. ledna 2014 v 9:49 |  Pečivo
Ranní vstávání je boj. Samozřejmě nejsem jediná, která ráno nestíhá, řve po dětech a děsí se, že nebude v práci včas. Od září pracuju, začínám v osm, takže ráno je u nás fičák. Za půl roku jsem vypozorovala, že, ať dělám, co dělám, na vypravení sebe a svých tří pokladů potřebuju jednu hodinu. Pod hodinu to zkrátka nedávám. Pravda, nutím své děti snídat, na což ony potřebují dobrých dvacet minut. Honza ráno vypadne po šesté, když si stěžuju, radí mi, abych je nenutila ráno jíst, však on to taky nikdy nedělal. Mám ale svou hlavu, tvrdím, že snídaně je základ, a dokonce byly doby, kdy jsem z domu nedokázala vyjít, aniž bych něco snědla. Bohužel dnes je realita úplně jiná. Stále tvrdím, že mé děti mě zatím naučily dvě věci: zhltnout jídlo během několika sekund a hlavně nesnídat. Vím, že je to špatně, ale do mé hodiny se snídaně nevejde. Obvykle do sebe hodím caro a jím až ve škole. Pokud ale stihnu něco upéct, mám co jíst. Já totiž časně ráno nic jiného než kus koláče nebo bábovky nedávám. Chleba nestíhám chystat a jogurt nemusím. Naštěstí si holky oblíbily čokoládové kuličky v mlíku, které občas vystřídá jogurt. Chleba s něčím u nich nepřipadá v úvahu, protože to bychom z domu nevyšli asi nikdy. Ráno potřebují něco, co nevyžaduje kousání. Filip jde zatím bohužel v otcových šlépějích, zvládne vypít mlíko, občas sní několik suchých kuliček. Dopoledne ho hlídá mamka a ta ho vždycky přesvědčí kuličkám a mlíko ještě něco dalšího poslat. Rekordmankou v pomalosti by se pravděpodobně mohla stát naše Evka. Včera jí například trvalo sníst snídani téměř 40 minut a stejně část cereálních kuliček nasáklých mlíkem putovala do koše. Pomalu se blížila sedmá, čas jít do školky, madam hypnotizovla misku a nic. Naštěstí se celkem rychle oblékla. Takže to na závěr zhodnotila následovně: sice není snídaňová šikulka, ale oblíkací určitě ano.

O víkendech nikam nespěcháme, na snídani máme čas. Děcka obvykle žebrají, až jim udělám palačinky nebo lívanečky, takže minimálně jednou za víkend musím něco takového připravit. Protože jíme později, jsem schopná pozřít i něco slaného. Honzovi palačinky nevadí, ale taková právě upečená bageta se salámem či sýrem převálcují i ty nejlepší palačinky. Nedávno jsem si zase hrála. Podle Paula Hollywooda jsem večer připravila těsto, ráno hopla z postele, vymodelovala dvě bagety, hodila je trouby, skočila zpátky do postele a do hodiny se celým bytem linula nádherná vůně čerstvého pečiva. Určitě to někdy zase zopakuju.

MINIBAGETKY PODLE PAULA HOLLYWOODA

Na dvě bagetky:

250 g pšeničné chlebové mouky
5 g soli
5 g sušeného droždí
2 lžíce olivového oleje
180 ml studené vody
semolinová mouka na poprášení

Nejprve vložím do mísy mouku, sůl na jednu stranu a na druhou nasypu droždí. Určitě lze toto těsto hníst rukama, ale od té doby co mám svého miláčka robota, moje ruce i pekárna odpočívají. Nasadím do robota hák na hnětení těsta a zapnu přístroj na pomalé otáčky. Postupně do mísy přidávám mouku a olej. Asi po pěti minutách zvýším lehce rychlost a hnětu asi 10 minut. Pokud je těsto příliš tuhé, přidám trochu vody. Výsledné těsto musí být vláčné, lesklé a elastické. Snadno by mělo jít natáhnou až do 30 cm. Z těsta udělám kouli a vložím ji do olivovým olejem vymazané mísy a klidně přes noc nechám odpočívat, ale stačí i dvě hodinky.

Těsto by mělo zdvojnásobit svůj objem. Po dvou hodinách ale není špatné vyndat ho z mísy, hodit na moukou poprášenou pracovní desku (určitě stačí jen hladká mouka, Paul ale míchá hladkou se semolinovou) a chvilku si s ním pohrát. Klouby prstů ho lehce pomačkat, přeložit a znovu pomačkat. V této fázi vymodeluje Paul dvě bagetky, ty vloží na plech pokrytý pečicím papírem a nechá bagetky ještě asi hodinu kynout. Pokud ale chci mít bagetky na snídani. Nechám těsto v míse kynout, po dvou hodinách ho znovu prohnětu a vrátím zpět do mísy. Ráno vyskočím z postele, rychle vymodeluju dvě bagetky, hned to hodím do trouby a skočím zase zpátky do postele. Těsto sice na plechu znovu nekynulo, ale s výsledkem jsem byli moc spokojeni.

Bagetky se pečou ve vyhřáté trobě na 200°C. Před tím, než je vložím do trouby, je lehce popráším moukou (hladká + semolinová) a ostrým nožem udělám lehce tři zářezy asi 2 cm hluboké. Spolu s bagetkami vložím na spodek trouby i misku s vodou. Voda udělá v troubě páru a ta prý pomůže vytvořit krásně křupavou kůrku. Po 25 minutách by se měla teplota snížit asi na 180°C a bagetky péct ještě dalších 10 minut. Hotové mají mít zlatavě hnědou barvu.


 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama