Čokoládová dortová lízátka

6. března 2014 v 23:10 |  Buchty, koláče, bábovky
Šárinka slavila narozeniny. Ještě rok a jedna ruka jí nebude stačit, když bude chtít prozradit svůj věk. Opět jsem se snažila, aby její narozeninový den patřil mezi ty speciální. Samozřejmě, že do programu speciálního dne školka patřit nemůže. Děti to přívítaly s radostí, já naivně věřila, že to bude super den. Zjistila jsem ale, že od té doby, co chodím do práce a s dětmi netrávím 24 hodin denně, jsem nějak tomu náporu odvykla. Díky celému dni strávenému s mou zvěří, jsem si opět uvědomila, jak ráda chodím vydělávat peníze. Na obranu svých dětí musím ale přiznat, že to nebyl úplně chytrý nápad tahat prcky během procházky do banky nebo na magistrát. Když mi tep začal nebezpečně stoupat, vytrvale jsem jim vyhrožovala, že je do obchůdku s čokoládovými bonbóny nevezmu. Toto místo bylo totiž cílem naší cesty. Do Šárčina speciálního dne obchod nabitý čokoládovými dobrotami patřit určitě musel. Je nový, pěkný a jsme zvědavá, jak dlouho se v našem městě udrží. Cesta domů byla o poznání horší, už jsem neměla žádnou zbraň, kterou bych na ně použila. Doma je žádné bonbónky nečekaly. Trošku fungovalo, když jsem Šárce hrozila, že se na čokoládová dortová lízátka pro děti do školky vykašlu. Nosit do školky bonbóny mi přišlo poněkud nudné, Šárka je taky speciální tvor, proto přece nemůže svou výjimečnost zabít něčím tak fádním jako jsou koupené bonbónky. Navíc mně se naskytla možnost opět něco tvořit.


Lízátka jsem nakonec upekla a spolu s Evkou je i nazdobila. Ráno je Šárinka hrdě nesla do třídy. Spolu s pohoštěním si tam s sebou vzala i novou sukýnku a panenku, dárky od nás.

ČOKOLÁDOVÁ DORTOVÁ LÍZÁTKA

Asi na 40 kuliček:
200 g másla (pokojová teplota)
200 g přírodního cukru
3 velká vejce
220 g hladké mouky
3 lžíce kakaa
1 lžička prášku do pečiva
100 ml mléka

Nejprve vyšlehám máslo s cukrem, postupně přidám vajíčka. V jiné misce smíchám mouku, kakao a prášek do pečiva a postupně to přimíchám do máslové hmoty. Nakonec do těsta vliju mléko a míchám. Hotové hladké těsto vliju do připravené formy na chlebíček a peču v troubě vyhřáté na 170 °C asi 45 minut.

250 g mascarpone
3 lžíce moučkového cukru

Vychladlý korpus rozdrobím do mísy, přidám mascarpone a moučkový cukr a vytvořím tmavou hmotu, z které se dají krásně udělat kuličky. Ty uložím asi na 4 hodiny do ledničky.

špejle
čokoládová poleva (tady se fantazii meze nekladou, může to být ve vodní lázni roztopená tmavá nebo bílá čokoláda, tentokrát jsem rozpustila trochu ivy a v ní rozmíchala červené potravinářské barvivo a pak následně rozpustila bílou čokoládu, vysledek nebyl špatný, ale k opravdu růžové to mělo hodně daleko, třeba byla chyba v barvivu)

Špejle postupně namáčím v čokoládě a zapíchávám do kuliček, opět je nechám chvilku v chladu. Potom rozpuštěnou čokoládu naliju do užší skleničky a kuličky v ní namáčím a přebytečnou čokoládu nechám okapat. V této fázi je důležité mít nachystaný kousek polystyrenu, do kterého lízátka zapichuju a hned je zdobím cukrářským zdobením. Se zdobením nesmím otálet, čokoláda tuhne poměrně rychle.


 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama